Спортен календар



Месец Януари

 Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

17 януари

VII-ми турнир „Мама татко и аз играем бадминтон“

за деца от II доVI клас и техните родители.

СКБ „Хоталич 2005” 

Спортна зала „Дан Колов”

25 януари

Републиканско първенство по волейбол НВЛ Висша лига  – мъже.

БФВ, СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

25 януари

Зонален турнир по баскетбол за девойки до 14 години.

СКБ „Раковски”

Спортна зала „Дан Колов”

29 януари

Изпит за дан по таекуон-до.

СКТ „Тервел 2006”

Спортна зала „Дан Колов”

26/30 януари

Общински състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”

БАСУ, Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

Месец Февруари

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

08 февруари

Републиканско първенство по волейбол НВЛ Висша лига  – мъже.

БФВ, СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

 

11 февруари

Регионален технически семинар по таекуон-до

с ръководител Михаил Ботев – 2-ри дан.

 

СКТ „Тервел 2006”

 

Спортна зала „Дан Колов”

2/27 февруари

Общински състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”

БАСУ, Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

14 февруари

Открито състезание по плуване  по случай празника на

 СОУ „Васил Левски”.

СК „Викинг”

Басейна на СОУ „Васил Левски”

14 февруари

Зонален турнир по бадминтон за момчета и момичета, и юноши и девойки до 15 години.

СКБ „Хоталич 2005” 

Спортна зала „Дан Колов”

18 февруари

Състезание „Лъвче” – щафетни игри.

Община Севлиево

СОУ „Васил Левски”

Спортна зала „Дан Колов”

18 февруари

Републиканско първенство по волейбол НВЛ Висша лига  – мъже.

БФВ, СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

21 февруари

Зонален турнир по волейбол за деца.

СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

28 февруари

Републикански турнир по волейбол – мъже за „Купа България”.

БФВ, СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

февруари

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ - мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

февруари

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

Месец Март

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

1 март

Републиканско първенство по волейбол НВЛ Висша лига  – мъже.

БФВ, СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

1 март

Градски турнир по тенис на маса в чест на 3-ти март.

СКТМ „Раковски” 

Спортна зала „Дан Колов”

2/6 март

Общински турнир по футбол на малки врати за момичета, девойки и жени по случай 8-ми март.

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

2/6 март

Общински турнир по футбол на малки врати за деца, момчета и юноши.

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

7 март

Туристически авто-поход: „Деветашко плато – пещери и водопади“.

ТД „Росица Мазалат“

Деветашко плато

7 март

Открит турнир по бадминтон за любители по случай 10 години от основаване на спортен клуб „Хоталич 2005“.

СКБ „Хоталич 2005” 

Спортна зала „Дан Колов”

март

Областни състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”.

РИО Габрово

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

март

Лекоатлетическа щафета в чест на празника на ПГ „Марин Попов“.

ПГ „Марин Попов“

гр.  Севлиево

март по програма

на БФС

Шампионат по футбол юноши до 16 год. – зона Велико Търново.

Шампионат по футбол юноши до 14 год. – зона Велико Търново.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

март  

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

март по програма

на БФС

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

 

март

Общинско състезание по петанка и дартс за младежи и

хора с увреждания и здрави.

СКХУ „АЛФА”

Община Севлиево

 

Спортна зала „Дан Колов”

Месец Април

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

3/5 април

Трети кръг от Националната верига по бадминтон „Млади таланти“.

СКБ „Хоталич 2005” 

Спортна зала „Дан Колов”

4/6 април

Републикански турнир по Ракетомоделизъм  за деца и юноши

за купата на Община Севлиево.

СКМ „ИКАР 2010”

Община Севлиево

ДК „Й. Йовков”

Поляна край Севлиево

17 април

Общинско състезание по военно-приложни дисциплини.

Община Севлиево

гр. Севлиево

18 април

44-ти републикански турнир по борба „Млади Данколовци“.

СКБ „Дан Колов“

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

18 април

Вътрешно състезание по плуване.

СК „Викинг”

Басейна на СОУ „В.Левски”

23 април

Областно състезание по военно-приложни дисциплини.

Област Габрово

гр. Габрово

20/25 април

Държавен турнир по тенис за мъже.

СКТ Севлиево

Кортовете на

МБАЛ „Д-р Стойчо Христов“

април

Великденски турнир по футбол за ученици от 5до12 клас.

II-ро ОУ „Стефан Пешев”

Община Севлиево

Парк „Черничките”

април

Общинско състезание „Млад огнеборец”.

РС ”ПБЗН”,

Община Севлиево

Стадион „Раковски“

април

Областно състезание „Млад огнеборец”.

”ПБЗН” Габрово

Област Габрово

гр. Габрово

април

Зонални състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”.

РИО Габрово

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

април

Велопоход – Севлиево-Стоките-Лъгът-Севлиево.

ВК „Ластовица”

По маршрута

април

Зонален турнир по баскетбол за момичета до 14 години.

СКБ „Раковски”

Спортна зала „Дан Колов”

април

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

април

Шампионат по футбол юноши до 16 год.- зона Велико Търново.

Шампионат по футбол юноши до 14 год.- зона Велико Търново.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

април

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол – Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

Месец Май

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

14 май

 Общински лекоатлетическа щафета по случай „Денят на спорта”.

Община Севлиево

Парк „Черничките”

16 май

Общински турнир по волейбол за мъже и жени.

СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

 

23-24 май

Републиканско първенство по ориентиране за всички възрастови групи за купа „Девиташко плато“.

Асоциация „Девиташко плато“, СКО „Мазалат 2008”

 

Деветашко плато

24 май

Национален пролетен турнир по петанка за младежи и хора с увреждания и здрави.

СКХУ „АЛФА”

БФП

Тенис кортове на болницата

23/24 май

Воден поход по река Росица.

ТД „Росица Мазалат”

р.Росица, 

яз. Ал. Стамболийски

май

Шампионат по футбол юноши до 16 год.- зона Велико Търново.

Шампионат по футбол юноши до 14 год. – зона Велико Търново.

Турнир подготвителна група футбол – зона В. Търново.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

май

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

май

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

 

май

 

Градски турнир по шах за ветерани.

Община Севлиево

Шах клуб „Европа”

Детски комплекс

„Й. Йовков”

май

Градско първенство по приложно колоездене.

Община Севлиево

ВК „Ластовица 1905”

Площадката пред общината

май

Открито градско състезание по плуване.

СК Викинг

Басейна на СОУ „Васил Левски”

Месец Юни

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

 

   5/7 юни

Финали на „Ученически игри 2014/2015 г.” –

бадминтон момчета и момичета.

МОН, ММС, БАСУ

Община Севлиево

 

Спортна зала „Дан Колов”

 

  8/12 юни

Открит регионален турнир по тенис за деца: „Оранжев корт“ за деца

до 8 години и „Зелен Корт“ за деца от 8 до 10 години.

СКТ Севлиево

Община Севлиево

Кортовете на

МБАЛ „Д-р Стойчо Христов“

 

10/15 юни

Национален технически семинар по Айкидо.

Инструктори: Мартин Тодоров  – V дан, Здравко Колев  –  IV дан.

 

СК по Айкидо

 

Спортна зала „Дан Колов”

15/20 юни

Републиканско първенство по таекуон-до за деца.

СКТ „Тервел 2006“

Спортна зала „Дан Колов”

20 юни

Традиционен мотокрос за мотопеди „Балкан“ – 50 куб. см. в местността Отлака с. Богатово.

Община Севлиево

Кметството на с. Богатово

м. Отлака, с. Богатово

 

19/21 юни

Туристически поход – Беклемето, х. Дерменка, х. Добрила,

х. Незабравка/заслон Ботев.

Община Севлиево

ТД „Росица Мазалат”

 

По маршрута

 

юни

 

Държавно първенство по бадминтон, петанка и дартс.

СКХУ „АЛФА”, БПА

Община Севлиево

 

Спортна зала „Дан Колов”

юни

Републиканско първенство по футбол за „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

юни

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ,  БФС

Футболни игрища „Черничките”

Месец Юли

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

 

10/14 юли

Възстановяване маркировката и указателните табели на екопътека „АББ – Витата стена”.

 

Община Севлиево

Екопътека „АББ – Витата стена”

17/18 юли

Изпит за цветни колани до 4 гуп и за цветни колани над 4 гуп.

СКТ „Тервел 2006”

Спортна зала „Дан Колов”

13/17 юли

Общински турнир по футбол за деца и юноши от община Севлиево.

Община Севлиево

„Боровата гора”

Парк „Черничките”

25 юли

Велопоход  Севлиево - Г. Росица – Стоките – Лъгът - Севлиево.

ВК „Ластовица”

по маршрута

 

 

 

 

Месец Август

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

11/15 август

Възстановяване маркировката и указателните табели на туристически маршрут: „Местността Лъгът – хижа Мазалат”.

 Община Севлиево

ТД „Росица Мазалат”.

Туристически маршрут:

„м.Лъгът – х.Мазалат”.

 

29/30август

 

Воден поход по река Росица.

 

ТД „Росица Мазалат”

р.Росица и

яз. Ал. Стамболийски

август

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

август

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

Месец Септември

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

1/4 септември

Общински турнир по футбол за деца и юноши от община Севлиево.

Община Севлиево

„Боровата гора”

5 септември

Велопоход – Севлиево-Боаза-Априлци-Кръвеник-Стоките-Севлиево.

ТД „Росица Мазалат“

По марщрута

16/22септември

Европейска седмица на градската мобилност.

Община Севлиево

Площад Свобода

Община Севлиево

 

18/20 септември

 IV-ти кръг от Националната верига по бадминтон -

„Млади таланти“.

 

СКБ „Хоталич 2005” 

 

Спортна зала „Дан Колов”

септември

Тридневен поход: Беклемето – заслон Орлово гнездо – х. Дерменка – х. Добрила – заслон Ботев – х. Плевен – Априлци.

ТД „Росица Мазалат”

Община Севлиево

Стара планина

септември

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

септември

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ,

Футболни игрища „Черничките”

септември

Шампионат по футбол юноши до 16 год.- зона Велико Търново.

Шампионат по футбол юноши до 14 год.- зона Велико Търново.

Турнир подготвителна група футбол – зона В. Търново.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

Месец Октомври

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

октомври

Общоградска ученическа щафета по повод празника на града.

Община Севлиево

Парк „Черничките”

октомври

Републиканско първенство по волейбол НВЛ – мъже.

БФВ СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

октомври

Общински състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”

БАСУ, Община Севлиево

Парк „Черничките”

октомври

Национално състезание по петанка и дартс за хора с увреждания.

СКХУ „АЛФА“

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

октомври

Републиканско първенство по футбол „Б” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

 

октомври

Шампионат по футбол юноши до 16 год.- зона Велико Търново.

Шампионат по футбол юноши до 14 год. – зона Велико Търново.

Турнир подготвителна група футбол – зона В. Търново.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ

БФС

Футболни игрища „Черничките”

октомври

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна U – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

Месец Ноември

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

10/30 ноември

Общински състезания – „Ученически игри 2014/2015 год.”.

БАСУ, Община Севлиево

Парк „Черничките”

28/29 ноември

V-ти открит турнир по бадминтон за купа „Хоталич“.

СКБ „Хоталич 2005” 

Спортна зала „Дан Колов”

ноември

Лекоатлетическа щафета по повод празника на ПГМЕТ “Ген. Иван Бъчваров”.

ПГМЕТ “Ген. Иван Бъчваров”

 град Севлиево

ноември

Градски турнир по шах – ветерани.

Община Севлиево

Шах клуб Севлиево

Детски комплекс

„Й. Йовков”

ноември

Републиканско първенство по волейбол НВЛ – мъже.

БФВ

СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала “Дан Колов”

ноември

Републиканско първенство по футбол „В” РФГ – мъже.

ПФК „Видима Раковски”

Стадион „Раковски”

ноември

Републикански шампионат по футбол – Елитна V – 19год. – юноши.

Републикански шампионат по футбол –Елитна V – 17год. – юноши.

ПФК „Видима Раковски”

ДЮШ, БФС

Футболни игрища „Черничките”

ноември

 

Туристически поход до хижа  Козя стена.

Община Севлиево

ТД „Росица Мазалат”

По маршрута

ноември

Есенен спортен празник “Златна есен”.

Всички училища в общината

 

По преценка

Месец Декември

Дата и месец

Проява

Организатор

Място на провеждане

14/17 декември

Традиционен коледен турнир по футбол за ученици.

Община Севлиево

ПФК “Видима – Раковски”

Спортна зала „Дан Колов”

декември

Републиканско първенство по волейбол НВЛ – мъже.

 СКВ „Раковски 1964”, БФВ

Спортна зала „Дан Колов”

декември

Международен турнир по джудо за юноши.

СК по самбо и джудо

„Раковски”

Спортна зала “Дан Колов”

декември

Коледен турнир по волейбол– мъже и жени.

СКВ „Раковски 1964”

Спортна зала „Дан Колов”

декември

Коледен турнир по плуване за всички възрасти.

СК „Викинг”

Басейна на

СОУ „В. Левски”

декември

Открит турнир по тенис на маса за всички възрасти.

СКТМ „Раковски”

Спортна зала „Дан Колов”

декември

VIII –ти турнир „Мама татко и аз играем бадминтон” за деца от 7 до 15 години и техните родители.

СКБ „Хоталич 2005”

Спортна зала „Дан Колов”

20 декември

Коледен турнир по шах и дартс за младежи и хора с увреждания.

СКХУ „АЛФА”

„Борова гора”

Спортна зала „Дан Колов”

декември

Новогодишен блицтурнир по шахмат за мъже за наградите на

ШК ”Европа”.

Шахматен клуб “Европа”

Детски комплекс

„Й. Йовков”

декември

Церемония по награждаване „Спортист на годината - 2014”.

Община Севлиево

Спортна зала „Дан Колов”

 

 

Забележка: Календарният план на спортно - туристическaта дейност за 2015 година е отворен за корекции и допълнение, съобразно промените в нормативните документи и спортно - състезателните планове.



 Годишен спортен календар на Община Севлиево за 2015 година Дата на качване: 25.11.2015





« назад



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Изработване на интегриран план за градско възстановяване и развитие на град Севлиево

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player