Община Севлиево се присъедини към каузата на Фондация “Нашите недоносени бебета” и административната сграда бе осветена в лилаво в знак на съпричастност към недоносените бебета, техните семейства и медицинските екипи, които се грижат за тях.
Лилавият цвят е разпознаваем символ на подкрепа към каузата и ясен обществен знак за солидарност с най-малките герои и техните близки.
Тази година кампанията промотира кенгуру-грижата, която има ключово значение за недоносените деца, тъй като
подпомага тяхното развитие и възстановяване. Чрез контакта „кожа до кожа“ между родител и бебе тя създава условия за ранна близост и усилва връзката между детето и неговото семейство. Като част от семейно-ориентираната грижа в неонатологичните отделения, този подход заслужава по-широка обществена подкрепа и внимание.
Още по темата: https://www.bgonair.bg/.../418692-kenguru-grizhata-e...








