Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

ОБЩИНА СЕВЛИЕВО И ДКЦ-1 ПРОДЪЛЖАВАТ КАУЗАТА ПО ОЗЕЛЕНЯВАНЕ НА СЕВЛИЕВО

Изображение 1020315

Нови 67 дървета ще бъдат засадени в есенния етап на кампанията “Дълбоки корени” на Община Севлиево и ДКЦ-1. Инициативата има за цел да обедини севлиевци в грижата за по-зелен град, като им предложи няколко локации и различни растителни видове за засаждане.

Първите 15 дървета бяха посадени днес в района на велосипедната алея, а останалите ще бъдат посадени до края на седмицата на няколко локации в целия град. Пет яворолистни платана ще допълнят зелената площ край паркинга до блок “Люляк” в ж. к. “Димитър Благоев”, а 20 червени клена ще бъдат посадени в ж. к. “Митко Мапаузов”. За зелената зона на “Александър Стамболийски” са предвидени 16 червенолистни шестила с вретеновидна корона, 3 яворолистни платана - за зелената площ до паркинга на битака, а 8 ликвидамбъра - за зелен остров на ул. “Стоян Бъчваров”.

Кампанията на Община Севлиево и ДКЦ-1 стартира по повод юбилейната 100-тна Седмица на гората и 25-ата годишнина на здравното заведение. Тогава край велоалеята бяха посадени 200 млади фиданки, а в акцията се включиха десетки севлиевци.

През последните 10 години само в града при различни инициативи са посадени близо 2000 дървета от видовете: кълбовидна акация, яворолистен платан, червенолистен и кълбовиден шестил, различни видове явор и и ясен, дъб, японска магнолия и японска вишна, червенолистна ябълка, бреза, лирово дърво, червеноцъфтящ кестен цер, гинко билоба, липа, пауловня, и др.

Последна промяна: 28 Ноември 2025 14:18
Разглеждания: 220
Свалете в pdf

Бъдете информирани

Абонирайте се! Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Севлиево.

Следвайте ни в социалните мрежи!