Х ЮБИЛЕЕН НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ „СЕМЕ БЪЛГАРСКО” гр. Севлиево, парк „Казармите” - 27 и 28 април 2024

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

15.11.2022

Шест гола на Мария Сандулова гарантираха купата на „Севлиево Лейдис“, девойки до 11 г.

Мария Сандулова записа общо шест гола за „Севлиево Лейдис“ на турнир за девойки до 11 години на стадион “Раковски”.

Участие взеха пет отбора - домакините от “Севлиево Лейдис”, “Янтра” - Габрово, “Дунав”-Русе, “Чардафон” - Габрово и “Светкавица”- Градежница.

Севлиевския отбор бе най-силният на терена и заслужено спечели първото място, като не остави никакви шансове на своите опоненти с голова разлика от 12 отбелязани попадения и само един допуснат в севлиевската врата.

В първия си мач “Севлиево Лейдис” разгроми “Чардафон” Габрово с 6:0. Още във втората минута Мария Сандулова откри резултата, след изпълнение на ъглов удар. В 9-та минута за 2:0 се разписа Мария Костадинова, след асистенция на Рая Ангелова. До края на полувремето севлиевки можеха да направят резултата двуцифрен, но добрите намеси на вратарката на Габрово спасиха отбора от истински погром.
Второто полувреме започна отново с натиск на Севлиево Лейдис като Мария Сандулова отбеляза своя втори гол след индивидуален пробив. До края на срещата Сандулова отбеляза хеттрик, а по още едно попадение отбелязаха Мария Костадинова и Рая Ангелова.

Във финалната среща “Севлиево Лейдис” се изправи срещу “Дунав” - Русе. Севлиевки изиграха много силен и красив за гледане двубой, като победиха русенки с 6:1. Резултатът бе открит още във втората минута, след удар на Рая Ангелова. Пет минути по-късно след асистенция на Мария Костадинова, Сандулова отбеляза за 2:0.

Втория си гол в мача Рая Ангелова отбеляза след красив удар от дистанция. Второто полувреме започна отново с натиск на домакините от Севлиево, а Мария Сандулова успя да отбележи два бързи гола за 4:1 и 5:1, а крайното 6:1 отбеляза отново Рая Ангелова, след асистенция на нейната адашка Рая Тодорова.
В турнира взеха участие и малките звезди на отбора - Надежда Маринова и Биляна Хесапчиева. Вратата на севлиевки смело бе пазена от Десислава Златева.

Състав: Десислава Златева - вратар, Рая Ангелова, Рая Тодорова, Мария Костадинова, Мария Сандулова, Надежда Маринова, Биляна Хесапчиева.