Х ЮБИЛЕЕН НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ „СЕМЕ БЪЛГАРСКО” гр. Севлиево, парк „Казармите” - 27 и 28 април 2024

Get Adobe Flash player

16.10.2019

ПО СЛУЧАЙ ПРАЗНИЦИТЕ НА СЕВЛИЕВО СЕ ПРОВЕДЕ ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКА ЩАФЕТА ЗА УЧЕНИЦИ

Ученици от училищата в Севлиево изпробваха своите сили и възможности в лекоатлетическо бягане в традиционната щафета по случай празниците на града. Младежите бяха разделени в пет възрастови групи. В надпреварата участваха ученици от СУ „Васил Левски“, ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“, ОУ „Стефан Пешев“, ОУ „Христо Ботев“, ОУ „Васил Левски“ село Шумата и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ село Душево.

В щафетното бягане участие взеха общо 102 състезатели. Във възрастовата група „5-6 клас“ купата за първо място спечели отборът на СУ „Васил Левски“, втори се класира отборът на ОУ „Стефан Пешев“, а третото място бе за учениците на ОУ „Христо Ботев“. Четвърти на щафетата стана отборът на ОУ „Васил Левски“ село Шумата, а пети се класираха младежите на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в село Душево.

В групата „7 клас“ победител бе отборът на ОУ „Христо Ботев“. Второто място бе за лекоатлетите на ОУ „Стефан Пешев“, а трети станаха момчетата и момичетата на СУ „Васил Левски“. На четвърто място се нареди отборът на ОУ „Васил Левски“ с. Шумата.

В групата на 8 клас победители станаха младежите от ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“, а втори са лекоатлетите на СУ „Васил Левски“.

При по-големите ученици, категорията „9-10 клас“ победители станаха юношите и девойки на СУ „Васил Левски“. На второ място се наредиха участниците от ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ – първи отбор. Третото място бе за втория отбор на  ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.

В категорията „11-12 клас“ купата грабнаха спринтьорите на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ – 12 клас, втори са СУ „Васил Левски“, на второ място са юношите и девойките на СУ „Васил Левски“,  и трето място е за първия отбор на  ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ – 11 клас. Купите на победителите бяха връчени от Венцислав Младенов, преподавател по физическо възпитание и спорт в СУ „Васил Левски“.

С този лекоатлетически шампионат се открива и спортната година в училищата на територията на Община Севлиево. В периода до 24 октомври ще се изиграят и срещите по футбол при учениците, които са общинският етап от програмата на „Ученически игри 2019/2020г.“ Срещите ще се проведат на тренировъчните игрища на ДЮШФ в парк „Черничките“.