Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

19.01.2018

Десетте най-добри спортисти за 2017 г. в община Севлиево бяха отличени на специална церемония



Десетте най-добри спортисти за 2017 г. в община Севлиево бяха отличени на специална церемония

         Тази година събитието премина под мотото „95 години организирано спортно движение в Севлиево“. Специалните отличия – купи и награди връчи кметът на града д-р Иван Иванов. Събитието уважиха председателят на ОбС – Севлиево г-жа Здравка Лалева, зам.-кметовете на община Севлиево – инж.Калина Георгиева, г-жа Невена Тодорова, инж. Красимира Йорданова, г-н Ахмед Мехмедов и г-жа Таня Горанова – експерт в Регионалното управление на образованието - Габрово.

         Десетте най-добри спортисти за 2017 г. са: Сали Сашев - клуб по борба „Дан Колов“, Теодора Касабова - клуб по карате Киокушинкай, Никола Белоев  клуб по плуване „Викинг 2008“, Доника Ботева и Ивана Йонкова – спортен клуб по таекуондо „Тервел 2006“, Радислав Симеонов - клуб по самбо и джудо „Раковски“, Десислава Друмева  бадминтон „Хоталич 2005“, Стефан Димитров - клуб по кик бокс „Муай Тай Файт“, Преслава Данева - клуб по самбо и джудо „Раковски“ и Хакан Халми - клуб по мотоциклетизъм в Севлиево.

         С приза „Учител на годината“ бе удостоен Стефан Кацарски, а  наградата „Принос за развитието на спорта сред учащите в община Севлиево“ заслужено бе отредена за треньора Димо Панчев.

         Плакети за постигнати високи спортни резултати получиха: Стефан Василев -треньор и състезател в клуба по ракетомоделизъм „ИКАР 2010“ , Милка Радева и Виолета Пенкова от клуба по ориентиране „Мазалат 2008“ и треньорът Станимир Стойчев.

Васил Желев, Емил Асенов и Евгени Генов бяха отличени като спортисти – ветерани.

         Плакети на изявени спортисти, започнали спортната си кариера в севлиевски спортен клуб , прославящи Севлиево и България получиха: ММА боецът Тихомир Благовестов, баскетболистите Гергана Иванова и Ангел Илиев.

        В категорията „Ученически игри“ тимът по бадминтон – юноши при ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров” грабна приз за отбор с най-добро класиране.

         За отбор на годината в индивидуалните спортове плакет получиха девойките от клуба по бадминтон „Хоталич 2005“.

         Плакет за отбор на годината в колективни спортове бе присъден на Футбол „9“ при Детско-юношеската школа към ФК „Севлиево“.

         Благодарствени адреси за дългогодишен принос в развитието на спорта по случай 95 години организирано спортно движение в Севлиево получиха: основателят на клуба по самбо и джудо „Раковски“ – треньорът Досьо Досев; дългогодишният учител по физическо възпитание и спорт и треньор по волейбол Марин Маринов; треньорът Пламен Марков – преминал през всички възрастови групи на футболен клуб „Раковски“, Златко Колев и Христо Панчев – треньори по борба и Иван Ганев –треньор по вдигане на тежести.

         Връчени бяха и плакети за постигнати високи спортни резултати през 2017 г. в следните възрастови групи:

деца до 12 години

Александра Златанова  СК по карате Киокушинкай

Хана Халил  СК по самбо и джудо „Раковски“

Мария Ангелова – СК по бадминтон „Хоталич 2005“

Умут Сабриев  СК по борба „Дан Колов“

Мариян Савов  СК по карате Киокушинкай

Илхан Халил  СК по самбо и джудо „Раковски“

Дарий Бончев – СК по плуване „Викинг 2008“

Константин Денчев – СК по ракетомоделизъм „Икар 2010“

деца до 14 години

Теодора Георгиева – СК по плуване „Викинг 2008“

Биляна Петкова – ФК „Севлиево Лейдис“

Християн Пеев  СК по таекуон-до „Тервел 2006“

Севдалин Савов  СК по карате Киокушинкай

Марко Марев  СК по самбо и джудо „Раковски“

Ангел Антонов  СК по карате Киокушинкай

юноши и девойки до 17 години

Кристина Иванова – СК „Моделист Севлиево“

Цветелина Цветанова  ФК клуб „Севлиево Лейдис“

Мартин Мичев – СК по волейбол  „Раковски-1964“

Стайко Димитров – СК по ракетомоделизъм „ИКАР 2010“

Милко Керемидчиев – СК по самбо и джудо „Раковски“

възрастова група до 20 години

Даяна Кундрева  СК по борба „Дан Колов“

Десислава Димитрова – ФК „Севлиево Лейдис“

Станислав Савов  СК по карате Киокушинкай

Николай Василев  СК по таекуон-до „Тервел 2006“

Момчил Савов  ФК „Севлиево“

         Всички номинирани от спортните клубове състезатели в различните категории получиха грамоти от Община Севлиево.






« назад



Изработване на интегриран план за градско възстановяване и развитие на град Севлиево